Počet položek: 0 0,- KČ
(bio)popletahh
Klubíčka, klubíčka, hejbejte se ...

Význam a vyhledání certifikátu GOTS výrobce.


Global Organic Textile Standard (GOTS) je celosvětově platný standard zpracování organických textilních materiálů od sklizně surovin, přes ekologická a sociální kritéria, až po transparentní označování výrobku logem GOTS, licenčním číslem a etiketou pro konečného spotřebitele.

GOTS se skládá ze čtyř renomovaných členských organizací, jmenovitě OTA (USA), IVN (Německo), Asociace pro půdu (UK) a JOCA (Japonsko), které přispívají GOTS společně s dalšími mezinárodními organizacemi a odborníky zúčastněných stran odbornými znalostmi v oblasti ekologického zemědělství a ekologického a společensky odpovědného zpracování textilu.

Ekologická certifikace vláken je stanovena na základě uznávaných mezinárodních nebo národních norem (standardy IFOAM, EEC 834/2007, USDA NOP)

Textilní výrobek nesoucí „ekologickou“ značku „GOTS“ musí obsahovat minimálně 95% certifikovaných ekologických vláken, zatímco výrobek s označením „made of organic“ musí obsahovat minimálně 70% certifikovaných ekologických vláken.

GOTS - Global Organic Textile Standard Global Standard GmbH je nezisková společnost. Její kritéria jsou stanovena mezinárodními asociacemi pro přírodní textil, jsou uznávány jako přední světový standard pro zpracování textilu z ekologicky pěstovaných přírodních vláken a jsou považována za nejnáročnější z hlediska výroby za spravedlivých a ekologických podmínek.

Výrobci textilu, kteří získali pečeť, jsou pravidelně kontrolováni.

Vyhledání certifikátu

1. otevřete webové stránky GOTS

2. přejděte na Public Database - Search for Producers and Products

3. do Free Text napište číslo licence (pokud ho znáte) a dejte vyhledat (Search)

 

Pro širší výběr napište např. cotton / yarns / Turkey a opět dejte vyhledat (Search)

V detailu naleznete licenční číslo, adresu výrobce, kategorii produktu, specifikaci a dále kdo certifikoval a dobu platnosti certifikátu.

GOTS video na youtube.com

GOTS Informace maloobchodníkům a spotřebitelům

Ne všechna porušení licenčních a označovacích podmínek GOTS jsou úmyslná. Některé jsou způsobeny pouze nedostatkem znalostí. Spotřebitelé musí být informováni o tom, jak má vypadat správný štítek GOTS. Za tímto účelem GOTS vydal pro spotřebitele a maloobchodníky inzeráty s bezpečnostními radami.

GOTS - Obecný popis

Poslední aktualizace: čtvrtek 19. března 2020 08:13 Globální organický textilní standard (GOTS) je předním světovým standardem pro zpracování textilu pro organická vlákna, včetně ekologických a sociálních kritérií, podpořený nezávislou certifikací celého dodavatelského řetězce textilu. Informace v této části poskytují přehled o obsahu a základních požadavcích normy. Nezohledňuje všechna kritéria normy, a proto jej nelze použít pro žádný úřední účel.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací
Copyright © www.popletahh.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.popletahh.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace