Počet položek: 0 0,00 KČ

Význam a vyhledání certifikátu GOTS výrobce.


Global Organic Textile Standard (GOTS) je celosvětově platný standard zpracování organických textilních materiálů od sklizně surovin, přes ekologická a sociální kritéria, až po transparentní označování výrobku logem GOTS, licenčním číslem a etiketou pro konečného spotřebitele.

GOTS se skládá ze čtyř renomovaných členských organizací, jmenovitě OTA (USA), IVN (Německo), Asociace pro půdu (UK) a JOCA (Japonsko), které přispívají GOTS společně s dalšími mezinárodními organizacemi a odborníky zúčastněných stran odbornými znalostmi v oblasti ekologického zemědělství a ekologického a společensky odpovědného zpracování textilu.

Ekologická certifikace vláken je stanovena na základě uznávaných mezinárodních nebo národních norem (standardy IFOAM, EEC 834/2007, USDA NOP)

Textilní výrobek nesoucí „ekologickou“ značku „GOTS“ musí obsahovat minimálně 95% certifikovaných ekologických vláken, zatímco výrobek s označením „made of organic“ musí obsahovat minimálně 70% certifikovaných ekologických vláken.

GOTS - Global Organic Textile Standard Global Standard GmbH je nezisková společnost. Její kritéria jsou stanovena mezinárodními asociacemi pro přírodní textil, jsou uznávány jako přední světový standard pro zpracování textilu z ekologicky pěstovaných přírodních vláken a jsou považována za nejnáročnější z hlediska výroby za spravedlivých a ekologických podmínek.

Výrobci textilu, kteří získali pečeť, jsou pravidelně kontrolováni.

Vyhledání certifikátu

1. na webové stránce GOTS přejděte na Certified Suppliers Database

 

2. do Free Text napište číslo licence (pokud ho znáte) a dejte vyhledat (Search)

 

Pro širší výběr napište např. cotton / yarns / Turkey a opět dejte vyhledat (Search)

V detailu výsledku naleznete licenční číslo, adresu výrobce, kategorii produktu, specifikaci a dále kdo certifikoval a dobu platnosti certifikátu.

GOTS video na youtube.com

GOTS Informace maloobchodníkům a spotřebitelům

Ne všechna porušení licenčních a označovacích podmínek GOTS jsou úmyslná. Některé jsou způsobeny pouze nedostatkem znalostí. Spotřebitelé musí být informováni o tom, jak má vypadat správný štítek GOTS. Za tímto účelem GOTS vydal pro spotřebitele a maloobchodníky inzeráty s bezpečnostními radami.

GOTS - Obecný popis

Poslední aktualizace: čtvrtek 19. března 2020 08:13 Globální organický textilní standard (GOTS) je předním světovým standardem pro zpracování textilu pro organická vlákna, včetně ekologických a sociálních kritérií, podpořený nezávislou certifikací celého dodavatelského řetězce textilu. Informace v této části poskytují přehled o obsahu a základních požadavcích normy. Nezohledňuje všechna kritéria normy, a proto jej nelze použít pro žádný úřední účel.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací