Počet položek: 0 0,00 KČ

Letní pulovr TROPICAL z příze Bio Bamboo

Tělo pulovru pleteme v kruhových řadách.

Pro velikost XXL nahodíme 154 ok, značka, nahodíme dalších 154 ok. Nahozená oka na rovné ploše urovnáme, aby se po spojení do kruhu oka nepřekroutila.

Spojíme oka do kruhu a pokračujeme:

1. řada (líc): hladce do konce
2. řada: obrace do konce
Opakujeme 1 a 2. řadu ještě jednou.

1. řada: [graf A] 14x, značka, [graf A] 14x

Celkem pleteme 5 opakování vzoru = 16 řad grafu A. Pokračujeme lícovým žerzejem do výšky 31 cm.

Výstřih na předním dílu: 75 hladce, RC 2/2 a hladce do konce kruhové řady

Oddělení předních a zadního dílu: 72 hladce, K2tog, nahodit, K2tog, 1 hladce, přendáme následujících 77 ok na pomocnou přízi / jehlici a odložíme, přendáme zbývajících 154 ok na pomocnou přízi / jehlici a odložíme.

Pokračujeme v pletení levého předního dílu v řadách viz pokračování.

čtvereček = hladce, čtvereček s kroužkem = nahození, čtvereček s čárkou doprava = splést 2 oka hladce / K2tog, čtvereček s čárkou doleva = postupně sejmout 2 oka hladce a splést oka za zadní niť / SSK

SLOVNÍČEK

K - hladce, P - obrace, Rep - opakujte, RS - lícová strana, WS - rubová strana, Rnds - kruhová řada, PM - umístit značku ok, SLM - sejmout značku ok, BOR - začátek kruhové řady, yo - nahodit, K2tog - splést 2 oka hladce, SSK - sejmout, sejmout, splést oka za zadní niť

RC 2/2: 4 oka křížit vpravo (sejmout 2 oka na copánkovou jehlici a umístit ji za práci, další 2 oka hladce, pak hladce oka z copánkové jehlice)

SL2WYIF: sejmout 2 oka obrace s přízí před prací

Stockinette stitch: hladce všechna oka lícové strany a obrace rubové strany (v kole všechna oka hladce)

Německé zkrácené řady: DS = dvojité oko - na lícové straně hladce k bodu otočení, otočit a sejmout první oko obrace s přízí před prací, přetáhnout oka přes pravou jehlici za práci, utáhnout. Přenést přízi dopředu a pokračovat obrace k bodu otočení, otočit, přendat přízi před práci a sejmout první oko obrace s přízí před prací, přetáhnout přízi přes pravou jehlici za práci, utáhnout. V následujících řadách/kolech plést DS společně jako jedno oko.

 

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací